Wypadek z udziałem 2 samochodów przy ul. Wóycickiego
Źródło: mł. kpt. Sylwester Krasowski

Wypadek z udziałem 2 samochodów przy ul. Wóycickiego

Doszło do czołowego zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierowca jednej z maszyn został uwięziony we wraku.

Społeczne

Dodany: 11 października 2023, 18:19

Ostatnie zmiany: 11 października 2023, 18:21

  • 9 października 2023 r. na ulicy Wóycickiego w Warszawie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, prowadząc do uwięzienia jednego z kierowców oraz całkowitego zablokowania ruchu drogowego na ulicy.
  • Zastępy Państwowej Straży Pożarnej przeprowadziły operację uwolnienia uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz zabezpieczyły miejsce zdarzenia, współpracując z Zespołem Ratownictwa Medycznego i innymi służbami na miejscu.
  • Ostatecznie obaj kierowcy zostali poszkodowani w wyniku zdarzenia i przekazani do opieki medycznej, przy czym działania ratownicze angażowały zastępy z dwóch jednostek straży pożarnej (JRG 11 i JRG 2).

9 października 2023 r., o godzinie 7:18, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 11 m.st. Warszawy otrzymała alarm dotyczący wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce, na ulicy Wóycickiego, zastępy Państwowej Straży Pożarnej potwierdziły, że doszło do czołowego zderzenia pojazdów, w wyniku którego kierowca jednej z maszyn został uwięziony we wraku.

Podczas gdy kierowca drugiego samochodu był w stanie samodzielnie opuścić pojazd, ruch drogowy w obszarze został całkowicie wstrzymany, aby umożliwić służbom działanie.

Pierwszeństwo w działaniach ratowniczych miało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz uwolnienie uwięzionego kierowcy przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po uzyskaniu dostępu, poszkodowanego przekazano obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie zastępy PSP współpracowały z innymi służbami, aby przywrócić płynność ruchu na ulicy.

Podczas tego zdarzenia, obaj kierowcy – uczestnicy wypadku, doznali obrażeń. W działaniach ratowniczych aktywnie uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 11 oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.