"Wielka Kolacja Wigilijna" dla osób samotnych
Źródło: mat. prasowe

"Wielka Kolacja Wigilijna" dla osób samotnych

Fundacja "Pomocy Seniorom i Kresowiakom" planuje ją 20 XII i za cel postawiła sobie stworzenie wyjątkowej atmosfery Wigilii

Społeczne

Dodany: 18 października 2023, 18:35

Ostatnie zmiany: 18 października 2023, 18:36

  • Fundacja "Pomocy Seniorom i Kresowiakom" organizuje 20 grudnia "Wielką Kolację Wigilijną" dla samotnych w Warszawie.
  • Wcześniejsze działania fundacji to wsparcie dla seniorów poprzez paczki i dary; teraz chcą stworzyć atmosferę rodzinnego święta.
  • Wydarzenie w Wawrze zgromadzi 350 osób, obejmując tradycyjne dania, śpiew kolęd i ciepłą, domową atmosferę.

Fundacja "Pomocy Seniorom i Kresowiakom" planuje 20 grudnia wyjątkowy event – "Wielką Kolację Wigilijną" dla osób samotnych i potrzebujących. Organizacja tej imprezy to nie lada wyzwanie, wymagające zarówno zaangażowania, jak i wsparcia materialnego oraz finansowego.

Chociaż w poprzednich latach świąteczna działalność fundacji skupiała się na przekazywaniu seniorom paczek żywnościowych czy darów w postaci ubrań i przedmiotów do domu, w tym roku Rafał Witkowski, prezes fundacji, postanowił pójść krok dalej. Za cel postawił sobie i zespołowi stworzenie wyjątkowej atmosfery Wigilii dla tych, którzy tego dnia czują się osamotnieni.

"Od lat staramy się wspierać seniorów w Warszawie w codziennym życiu, pomagając w zakupach, sprzątaniu czy nawet drobnych remontach," mówi Rafał Witkowski. Fundacja nie tylko wspiera indywidualnych seniorów, ale również współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej, skupiając się na opiece nad starszymi osobami.

"W tradycyjnych polskich świętach rodzina odgrywa kluczową rolę. Niestety wiele osób doświadcza samotności, zwłaszcza w okresie świątecznym," dodaje.

Celem organizowanej kolacji jest stworzenie domowej atmosfery, pełnej ciepła i wspólnoty. "Chcemy, aby uczestnicy poczuli się jak w środku rodzinnego domu, a nie w wielkiej sali czy namiocie. Zadbamy o wszystkie detale - od choinki, przez obecność Mikołaja, tradycyjne dania wigilijne, po wspólne śpiewanie kolęd w towarzystwie młodych artystów," podkreśla Witkowski.

Kolacja odbędzie się w Warszawie, w dzielnicy Wawer, i zgromadzi około 350 osób. Wydarzenie potrwa cały dzień i zakończy się właśnie tym uroczystym posiłkiem.

Akcje można wesprzeć pod linkiem:
https://www.zrzutka.pl/z/wigiliadlaseniora