Warszawski złodziej ukradł 50 rowerów przez rok
Źródło: Policja Bielany

Warszawski złodziej ukradł 50 rowerów przez rok

Dochodzenie doprowadziło policjantów do 30-letniego obywatela Ukrainy

Kryminalne

Dodany: 09 października 2023, 18:02

Ostatnie zmiany: 09 października 2023, 18:04

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy na Bielanach prowadzili działania mające na celu rozwikłanie spraw związanych z kradzieżami rowerów w dzielnicy. Dochodzenie doprowadziło ich do 30-letniego obywatela Ukrainy, który był już wcześniej notowany za różnorodne akty kradzieży. Kilka dni temu funkcjonariusze dokonali jego zatrzymania, a mężczyzna został umieszczony w policyjnej celi.

Zgromadzony przez policję materiał dowodowy potwierdził, że zatrzymany stał za kradzieżą 50 rowerów. Jego nielegalna działalność, trwająca przez ponad rok, rozciągała się na teren całej Warszawy, skupiając się głównie na Bielanach i Żoliborzu. Właściciele pozbawionych rowerów oszacowali swoje straty na niemalże 100 tysięcy złotych.

Mężczyźnie postawiono już 49 zarzutów karnych dotyczących kradzieży 50 rowerów, do których się przyznał. W obliczu zgromadzonych dowodów, obywatelowi Ukrainy grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nadzór nad prowadzonym postępowaniem sprawuje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

Jednocześnie policjanci apelują do właścicieli rowerów o adekwatne ich zabezpieczanie, aby uniknąć podobnych incydentów w przyszłości. Należy zawsze zapiąć pojazd, nawet gdy jest pozostawiony w miejscu uważanym za bezpieczne. Optymalne jest wybieranie do parkowania roweru miejsc monitorowanych oraz wyposażanie pojazdu w dodatkowe zabezpieczenia. Aby dokonać najlepszego wyboru środków ochrony, warto skonsultować się ze specjalistą. Dobre zabezpieczenie roweru nie tylko utrudni jego kradzież, ale także zwiększy szanse na zatrzymanie złodzieja.