W ZTM nowy system biletowy WTP
Źródło: ZTM

W ZTM nowy system biletowy WTP

Społeczne

Dodany: 24 października 2023, 18:28

Ostatnie zmiany: 24 października 2023, 18:29

  • Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie rozpoczął procedurę wyboru wykonawcy nowego, intuicyjnego i nowoczesnego systemu biletowego, który ma być wdrożony w ciągu najbliższych 3 lat.
  • System umożliwi płatności za przejazdy różnymi metodami, takimi jak karta płatnicza, telefon, smartwatch czy karta miejska, a także pomoże pasażerom w planowaniu podróży.
  • System umożliwi płatności za przejazdy różnymi metodami, takimi jak karta płatnicza, telefon, smartwatch czy karta miejska, a także pomoże pasażerom w planowaniu podróży. Wprowadzenie nowego systemu biletowego jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji

Nadszedł czas na innowacje w zakresie systemu biletowego – to będzie proces szybki, prosty, komfortowy i intuicyjny. Zarząd Transportu Miejskiego właśnie rozpoczął procedurę wyboru firmy, która zajmie się realizacją tego projektu. Nowy system płatności za przejazdy środkami Warszawskiego Transportu Publicznego będzie dostępny w ciągu około 3 lat.

"Przed nami bardzo ambitny, długotrwały i skomplikowany projekt, zwłaszcza z uwagi na rozmiary Warszawy, jej aglomeracji oraz nasze złożone taryfy. Planując nowy system, musieliśmy wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować. Opracowanie procedur było dla nas wyzwaniem, ale dzisiaj z dumą ogłaszamy, że jesteśmy gotowi do implementacji nowego systemu płatności za usługi komunikacji miejskiej!" – potwierdza Katarzyna Strzegowska, dyrektor ZTM.

Projekt ten ma na celu dostosowanie się do globalnych trendów i przede wszystkim zaspokojenie potrzeb pasażerów. Nowy system biletowy umożliwi płatność za przejazd kartą kredytową, telefonem, smartwatchem oraz kartą miejską. Ułatwi także planowanie podróży, sugerując najbardziej optymalną trasę i zmieniając ją w razie potrzeby! Oznacza to, że pasażerowie nie będą już musieli martwić się o zakup i kasowanie biletów, a ich podróż będzie szybka i sprawna. Bezpieczeństwo płatności zapewnią sprawdzeni partnerzy specjalizujący się w transakcjach bezgotówkowych, takich jak Visa i MasterCard.

Wdrożenie nowego systemu opłat za przejazdy to kolejny krok w kierunku realizacji wizji „Warszawa – stolica wygody”!