Uwaga. Wybuch i pożar w hurtowni z fajerwerkami w Kobyłce.
Źródło: PAP

Uwaga. Wybuch i pożar w hurtowni z fajerwerkami w Kobyłce.

Zawaliło się pół budynku ale nie odnotowano żadnych poszkodowanych.

Społeczne

Dodany: 19 września 2023, 14:59

Ostatnie zmiany: 19 września 2023, 19:06

  • We wtorek rano w Kobyłce doszło do wybuchu i pożaru w hurtowni z fajerwerkami, w wyniku czego zawaliła się połowa budynku.
  • Akcja dogaszania pożaru była utrudniona, ale nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną mogły być fajerwerki lub wybuch gazu.
  • Mieszkańcy Kobyłki byli proszeni o nieotwieranie okien do zakończenia akcji; badania nie wykazały niebezpiecznych składników w dymie.

We wtorek rano w Kobyłce na ulicy Nadarzyńskiej w hurtowni z fajerwerkami miało miejsce niebezpieczne zdarzenie - doszło do wybuchu oraz pożaru. W rezultacie tych zdarzeń, struktura budynku została poważnie uszkodzona - zawaliła się jego połowa. Na szczęście nie odnotowano żadnych poszkodowanych. Jak informuje komendant powiatowy straży pożarnej w Wołominie, pan Wiesław Drosio, obecnie trwa akcja dogaszania pożaru, jednak dostęp do niektórych części budynku jest utrudniony. Początkowe przypuszczenia wskazują, że przyczyną mogły być fajerwerki lub wybuch gazu.

W związku z tym zdarzeniem, mieszkańcy Kobyłki zostali poinformowani o konieczności zachowania szczególnej ostrożności - rekomendowano im nieotwieranie okien aż do zakończenia akcji ratunkowej i sprawdzenia składu dymu. Informacje te zostały przekazane przez urząd miasta Kobyłka za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodano, że badanie dymu zostanie przeprowadzone przez specjalistyczne laboratorium PSP. Ostateczne wyniki badań nie wykazały obecności niebezpiecznych składników w dymie.