Trwa akcja „Trzeźwy kierowca 2023”
Źródło: KSP Warszawa

Trwa akcja „Trzeźwy kierowca 2023”

Kolejny etap zaplanowano na 25-26 września.

Społeczne

Dodany: 25 września 2023, 17:42

Ostatnie zmiany: 25 września 2023, 17:46

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wzmacniają kontrole w ramach akcji prewencyjno-kontrolnych. Celem jest wykrywanie kierujących pod wpływem alkoholu i zwiększenie bezpieczeństwa na drogach.

Kampania "Trzeźwy kierowca 2023" trwa przez dwa dni w każdym miesiącu. W wrześniu przeprowadzono ją w dniach 11-12, natomiast kolejny etap zaplanowano na 25-26 września.

W tych dniach liczcie się z intensywnymi kontrolami trzeźwości, zwłaszcza na kluczowych trasach stolicy oraz na głównych drogach dojazdowych do Warszawy. Zgodnie z prawem, po spożyciu alkoholu mówimy o stanie po użyciu, gdy stężenie alkoholu wynosi od 0,2 do 0,5 promila - jest to wykroczenie. Natomiast stężenie powyżej 0,5 promila klasyfikuje się jako stan nietrzeźwości i jest traktowane jako przestępstwo.

Choć sankcje dotyczą głównie kierujących, każdy z nas ponosi moralną odpowiedzialność za skutki jazdy pod wpływem alkoholu. Wspierając lub tolerując takie zachowania, pośrednio przyczyniamy się do potencjalnych tragedii. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo!