Stadion Narodowy będzie gospodarzem Superpucharu Europy!
Źródło: pgenarodowy.pl

Stadion Narodowy będzie gospodarzem Superpucharu Europy!

Decyzja w tej sprawie została oficjalnie zatwierdzona przez Komitet Wykonawczy UEFA.

Sportowe

Dodany: 26 września 2023, 18:26

Ostatnie zmiany: 26 września 2023, 18:28

  • Stadion Narodowy w Warszawie został wybrany jako miejsce organizacji przyszłorocznej edycji Superpucharu Europy przez Komitet Wykonawczy UEFA.
  • Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, wyraził swoją radość i podkreślił znaczenie tego wydarzenia dla polskiej federacji.
  • Polska wcześniej była gospodarzem finałów europejskich rozgrywek w 2015 roku (Sevilla w Warszawie) i w 2021 roku (Villarreal w Gdańsku).

Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, z dumą skomentował tę decyzję na oficjalnym portalu federacji: "To znakomity dowód zaufania ze strony UEFA. Jesteśmy dla Europy niezawodnym partnerem w organizacji tak ważnych wydarzeń. W 2024 roku z radością przyjmiemy u siebie finał między triumfatorem Ligi Mistrzów a zwycięzcą Ligi Europy. To zaszczyt i wielkie wyróżnienie dla naszej federacji. Organizacja takich imprez to jeden z naszych priorytetów."

W przyszłym roku kibice będą świadkami 44. edycji meczu o Superpuchar Europy, gdzie zmierzą się zwycięzcy Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Przypomnijmy, że Polska już dwukrotnie była gospodarzem finałów europejskich rozgrywek. W 2015 roku Sevilla triumfowała w Warszawie, a w 2021 roku Villarreal zdobył swoje trofeum w Gdańsku.