Pożar hostelu pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje.
Źródło: OSP Radziejowice

Pożar hostelu pod Warszawą. Jedna osoba nie żyje.

Z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej.

Społeczne

Dodany: 06 października 2023, 17:52

Ostatnie zmiany: 06 października 2023, 17:52

  • W miejscowości Korytów, niedaleko Warszawy, doszło do pożaru hostelu, w wyniku którego jedna osoba straciła życie, a pozostali mieszkańcy zdążyli się ewakuować przed przybyciem służb ratunkowych.
  • Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do służb 5 października około godziny 14:45; na miejsce wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły pogotowia ratunkowego oraz policję.
  • Przyczyny i okoliczności tragedii są na razie nieznane; trwa śledztwo prowadzone przez prokuraturę, mające na celu wyjaśnienie szczegółów tego tragicznego wydarzenia.

W miejscowości Korytów, położonej nieopodal Warszawy, miało miejsce tragiczne wydarzenie - pożar hostelu. Niestety, zdarzenie to przyniosło ze sobą ofiarę śmiertelną. Pozostali mieszkańcy obiektu zdążyli ewakuować się zanim na miejsce przybyły służby ratunkowe. Akcję gaśniczą przeprowadziło dziewięć zastępów Straży Pożarnej.

W czwartek, 5 października, około godziny 14:45, służby zostały powiadomione o zdarzeniu i natychmiast udały się pod wskazany adres w Korytowie, w powiecie żyrardowskim. Na miejscu pożaru obecne były dziewięć zastępów straży pożarnej, trzy zespoły pogotowia ratunkowego oraz funkcjonariusze policji.

Hostel, w którym doszło do pożaru, ulokowany był przy ulicy Świerkowej, w bliskim sąsiedztwie Zalewu Żyrardowskiego. Na chwilę obecną, okoliczności prowadzące do wybuchu pożaru pozostają nieznane. Trwa intensywne śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn tragedii, którego realizację nadzoruje prokuratura. Wszelkie działania mają na celu dokładne zbadanie i wyjaśnienie okoliczności tego smutnego wydarzenia.