Pożar balkonów na Żoliborzu na ul. L. Rydygiera 15
Źródło: st. kpt. Wojciech Kapczyński

Pożar balkonów na Żoliborzu na ul. L. Rydygiera 15

Społeczne

Dodany: 16 października 2023, 19:59

Ostatnie zmiany: 16 października 2023, 20:00

Dnia 16 października 2023 roku, w godzinach porannych, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Akademii Pożarniczej otrzymała zgłoszenie o pożarze na ul. L. Rydygiera 15. W wyniku tego zgłoszenia skierowano na miejsce wszystkie dostępne zastępy ratowniczo-gaśnicze. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że pożar występuje na balkonach na trzecim i czwartym piętrze budynku, obejmując również elewację.

Wszyscy mieszkańcy znajdujący się w zagrożonych lub objętych pożarem lokalach zostali ewakuowani przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Działania ratownicze polegały na podaniu pierwszego prądu wody zarówno w natarciu, jak i obronie. Kierujący operacją ratowniczą zdecydował o wykorzystaniu drabiny mechanicznej z samochodu SCD 30 w celu stłumienia ognia na elewacji i przeprowadzenia prac rozbiórkowych na wysokości.

W trakcie działań stosowano wentylację nadciśnieniową, korzystając z elektrycznych wentylatorów. Po ugaszeniu ognia miejsce zostało przejrzane kamerą termowizyjną, która nie wykazała obecności ognisk pożaru. W trakcie operacji na miejscu zdarzenia pojawił się również Oficer Operacyjny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.