Nieidealne maskotki. Nowym mural przy Żeromskiego
Źródło: fot. Wojtek Artyniew

Nieidealne maskotki. Nowym mural przy Żeromskiego

Nowy mural Wojciecha Brewki ubarwił niewielki blok na Bielanach

Społeczne

Dodany: 28 października 2023, 17:10

Ostatnie zmiany: 28 października 2023, 17:11

  • 27 października odbyło się uroczyste odsłonięcie muralu Wojciecha Brewki na ul. Żeromskiego, upamiętniającego 25-lecie działalności Fundacji „Zdążyć z Pomocą”, promującego wartości tolerancji i akceptacji.
  • Mural przedstawia symboliczne „pomocowe miśki”, reprezentujące dzieci z niepełnosprawnościami, oraz barwną gąsienicę, będącą metaforą wsparcia oferowanego przez Fundację.
  • Podczas ceremonii burmistrz Pietruczuk podziękował za wsparcie i zaangażowanie w projekt, a Fundacja „Zdążyć z Pomocą” zainaugurowała nowy rozdział swojej działalności, nadal propagując przesłanie wzajemnej pomocy i akceptacji różnorodności.

27 października miała miejsce ceremonia odsłonięcia muralu, celebrującego 25 lat działalności Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. To drugie dzieło Wojciecha Brewki na ul. Żeromskiego.

Mural Brewki przekazuje społeczne wartości tolerancji i akceptacji, odzwierciedlając misję fundacji działającej na Bielanach. Na płótnie znajdują się „pomocowe miśki”, symbolizujące dzieci z niepełnosprawnościami, niesione przez barwną gąsienicę – metaforę samej Fundacji.

Wśród misiów znalazła się Myszka Norka, maskotka fundacji, wspierająca dzieci w ośrodkach rehabilitacyjnych i podczas zajęć sportowych. Mural podsumowuje 25 lat pracy Fundacji, z 43 tys. dzieci i trzema ośrodkami rehabilitacyjnymi w dorobku.

Podczas uroczystości burmistrz Pietruczuk podziękował wszystkim zaangażowanym i przekazał pluszaki przedstawicielom Fundacji. Fundacja „Zdążyć z Pomocą” tym samym otwiera nowy rozdział w swojej historii, niosąc przesłanie akceptacji i wsparcia.