Na Bielanach powstanie skwer z prawdziwego zdarzenia!
Źródło: fot. Wojtek Atryniew

Na Bielanach powstanie skwer z prawdziwego zdarzenia!

Burmistrzowie i wykonawca dokonali już oględzin miejsca przy ulicy Lekkiej, w którym powstanie skwer.

Społeczne

Dodany: 18 września 2023, 18:34

Ostatnie zmiany: 18 września 2023, 18:36

  • Mieszkańcy osiedla między ulicami Nocznickiego i Sokratesa od lat domagali się przestrzeni do rekreacji. W odpowiedzi, między ul. Lekką a Cienką powstanie funkcjonalny skwer.
  • Skwer zostanie wyposażony w siłownię plenerową, strefę do ćwiczeń dla dzieci, miejsce dla psów oraz zielone rabaty z roślinami ozdobnymi.
  • Prace nad zagospodarowaniem terenu ruszą pod koniec roku, choć pierwsze działania zazieleniające miały miejsce już wiosną tego roku.

Mieszkańcy osiedla między ulicami Nocznickiego i Sokratesa od lat sygnalizowali brak miejsc do rekreacji. Ich prośby zostały wysłuchane, a teraz obszar pomiędzy ul. Lekką a Cienką zostanie przekształcony w funkcjonalny skwer.

Burmistrz Grzegorz Pietruczuk podkreśla, że zieleń i miejsce do rekreacji to nieodzowne elementy każdej dzielnicy. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców, skwer zostanie wyposażony w siłownię na świeżym powietrzu, miejsce do ćwiczeń dla dzieci, strefę street workoutu, ławki, hotelik dla owadów, stojaki rowerowe, kosze na śmieci oraz specjalne miejsce dla psów. Dodatkowo, teren skweru zostanie ożywiony przez rośliny cebulowe, byliny i ozdobne trawy.

Prace ruszą pod koniec tego roku, a pierwsze działania w kierunku zazielenienia tego miejsca podjęto już wiosną, kiedy to posadzono 14 drzew i wiele krzewów. Burmistrz Pietruczuk dziękuje swoim współpracownikom za zaangażowanie w projekt.