Konflikt zażegnany - wznowienie prac w al. Rzeczypospolitej.
Źródło: fot. Tramwaje Warszawskie

Konflikt zażegnany - wznowienie prac w al. Rzeczypospolitej.

Od jutra Tramwaje Warszawskie wznowią prace w al. Rzeczypospolitej, co pozwoli na kontynuację budowy trasy tramwajowej w kierunku Wilanowa.

Społeczne

Dodany: 18 września 2023, 18:22

Ostatnie zmiany: 18 września 2023, 18:23

  • Tramwaje Warszawskie wznowią jutro prace przy budowie trasy tramwajowej w al. Rzeczypospolitej w kierunku Wilanowa.
  • Spór między deweloperem a Miejskim Przedsiębiorstwem Kanalizacyjnym dotyczący kanalizacji na odcinku między ul. Branickiego a al. Wilanowską został rozwiązany.
  • Pomimo wcześniejszych komplikacji, nie spodziewane są opóźnienia w realizacji inwestycji.

Konflikt dotyczący kanalizacji między ul. Branickiego a al. Wilanowską, będący przedmiotem sporu między deweloperem a Miejskim Przedsiębiorstwem Kanalizacyjnym, został zażegnany. Deweloper, który wcześniej zbudował instalację, domagał się jej przejęcia przez miejską spółkę. W związku z brakiem porozumienia w tej kwestii, strony skierowały sprawę do sądu, który zdecydował o wstrzymaniu prac na terenie objętym sporem.

Jednak obecnie, po osiągnięciu porozumienia z firmą Polnord S.A. dotyczącego kanalizacji deszczowej, prace mogą być kontynuowane. Jak poinformował rzecznik Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz, prace wracają na ten odcinek już we wtorek i nie generują dodatkowych kosztów. Pomimo wcześniejszego wstrzymania prac, według deklaracji prezydenta Warszawy i przedstawicieli Tramwajów Warszawskich, nie spodziewane są opóźnienia w realizacji inwestycji.