Campanile – Premiere Classe na Okęciu za 127 mln zł
Źródło: mirbud.pl

Campanile – Premiere Classe na Okęciu za 127 mln zł

Spółka Mirbud poinformowała o podpisaniu umowy z Sangate Sancak na budowę kompleksu

Społeczne

Dodany: 16 października 2023, 19:38

Ostatnie zmiany: 16 października 2023, 19:39

  • Spółka Mirbud zawarła umowę z Sangate Sancak na budowę kompleksu hotelowego Campanile – Premiere Classe z 395 pokojami na terenie Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko). Planowany termin zakończenia budowy to styczeń 2026 r.
  • Nowy budynek o wysokości 28 m i ośmiu kondygnacjach powstanie na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury z ul. Komitetu Obrony Robotników. Projekt obejmuje budowę obiektu hotelowo-biurowego, garażu podziemnego oraz zagospodarowanie terenu przy ul. KOR.
  • Sangate Hotel Airport, wcześniej znany jako Gromada Lotnisko, został sprzedany tureckim inwestorom w 2017 r. Na jego miejscu powstaje nowy kompleks hotelowy, który będzie również zawierał część apartamentową i biurową na działce 3,5 hektara.

Spółka Mirbud ogłosiła zawarcie umowy z Sangate Sancak na realizację projektu budowlanego kompleksu hotelowego Campanile – Premiere Classe, który będzie liczył 395 pokoi. Nowy obiekt powstanie na terenie, gdzie wcześniej znajdował się Sangate Hotel Airport (dawna Gromada Lotnisko). Przewidywany termin zakończenia prac budowlanych to styczeń 2026 roku.

Budynek, mający 28 metrów wysokości i składający się z ośmiu kondygnacji nadziemnych, będzie miał łączną powierzchnię użytkową przekraczającą 21 tysięcy metrów kwadratowych. Zlokalizowany będzie na skrzyżowaniu ul. Żwirki i Wigury oraz ul. Komitetu Obrony Robotników. Umowa obejmuje wzniesienie kompleksu hotelowo-biurowego z dodatkowymi usługami, podziemnym parkingiem oraz zagospodarowaniem terenu przy ul. KOR. Inwestorem projektu jest grupa inwestycyjna pod przewodnictwem Nusreta Sancaka.

W roku 2021 grupa ta otworzyła w Warszawie na Ochocie hotel Hampton by Hilton Reduta, oferujący 167 pokoi, a obecnie prowadzi budowę hotelu Moxy z 257 pokojami przy ul. Towarowej na Woli, którego otwarcie jest zaplanowane na rok 2025.

Hotel Gromada Lotnisko, który został otwarty w roku 2002, został sprzedany tureckim inwestorom w 2017 roku za kwotę 95 mln złotych. Ci sami inwestorzy zaangażowani są w centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej. Obiekt ten zmienił później nazwę na Sangate Hotel Airport i w roku 2022 został zamknięty, aby ustąpić miejsca nowemu kompleksowi hotelowemu. Ponadto na terenie o powierzchni 3,5 hektara planowana jest także część apartamentowa i biurowa.