Bielany - Powstanie droga łącząca ulice Literacką i Maczka.
Źródło: UM Bielany

Bielany - Powstanie droga łącząca ulice Literacką i Maczka.

Wybuduje ją deweloper, który u zbiegu ul. Maczka i al. Armii Krajowej, w miejscu wyburzanego niedoszłego biurowca, postawi zespół budynków.

Społeczne

Dodany: 10 października 2023, 18:26

Ostatnie zmiany: 10 października 2023, 18:27

  • Deweloper Dom Development wybuduje drogę łączącą ulice Literacką i Maczka na osiedlu Piaski w Warszawie, mającą poprawić komunikację lokalną i ułatwić dostęp mieszkańcom.
  • Łącznik, który stanie się publiczną drogą gminną, jest wynikiem porozumienia między firmą a władzami dzielnicy Bielany, reprezentującymi interesy mieszkańców i dążącymi do uniknięcia paraliżu komunikacyjnego.
  • Aktualnie trwa rozbiórka niewykończonego kompleksu biurowego, a budowa łącznika rozpocznie się, gdy prace nad inwestycją mieszkaniową dewelopera będą w zaawansowanej fazie.

Nowa droga łącząca ulice Literacką i Maczka zostanie wybudowana przez dewelopera Dom Development. Położona będzie w miejscu obecnych dojazdów budowlanych i poprawi komunikację w rejonie osiedla Piaski. Burmistrz Bielan, Grzegorz Pietruczuk, wyraził zadowolenie, mówiąc, że jest to spełnienie obietnic wobec mieszkańców.

Burmistrz podkreślił, że nowy łącznik sprawi, że mieszkańcy nie będą musieli jeździć przez ul. Kochanowskiego, aby opuścić rejon ul. Literackiej. Zmiany te mają na celu zwiększenie płynności ruchu, zwłaszcza po oddaniu nowych budynków przez dewelopera. Dodatkowo łącznik zostanie wybudowany w pełni na koszt dewelopera i przekazany pod zarząd gminy.

W chwili obecnej głównym celem dewelopera jest rozbiórka nieużytkowanego budynku, potocznie nazywanego "szkieletorem", który wcześniej miał być siedzibą EuRoPolGazu. Zakończenie prac wyburzeniowych jest planowane na koniec roku, chociaż dokładny termin zależy od wielu czynników, takich jak warunki pogodowe i metoda rozbiórki.