III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem - Kino, które łączy
Powrót do listy imprez

III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem - Kino, które łączy

III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem - Kino, które łączy

Film, kino

godz. 20:00
10 lip 2024 - 4 wrz 2024

Bilety

Darmowe

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września. Przez 9 kolejnych tygodni, w środy o godzinie 20:00 na dziedzińcu Kamienicy Artystycznej przy ulicy Foksal 11. Gospodarzem Przeglądu jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

Przegląd Pod Wspólnym Niebem to nie tylko prezentacja kina z różnych stron świata, ale przede wszystkim okazja do spotkania i dialogu. Chcemy tworzyć przestrzeń, w której warszawiacy i migranci będą mogli wspólnie poznawać inne kultury, przełamywać stereotypy
i budować porozumienie ponad podziałami. Każdemu seansowi towarzyszyć będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi – podróżnikami, dziennikarzami, autorami książek i twórcami filmowymi.
W programie tegorocznej edycji znalazło się 15 starannie wyselekcjonowanych tytułów: zarówno fabularne, jak i dokumentalne produkcje, długie i krótkie metraże. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in. poruszające "Kochasz mnie?" z Ukrainy, "Wewnętrzną zimę"
z Indii, subtelny portret wietnamskich imigrantów "Wzdłuż brzegu" Akio Fujimoto czy przejmujący dokument "Mara. Białoruski sen" Sashy Kulaka. Nie zabraknie też najnowszych szeroko nagradzanych produkcji o głębokim społecznym wymiarze, takich jak "Czarny kos, czarna jeżyna" gruzińskiej reżyserki Elene Naveriani, "W żółtym kokonie" Thiena Ana Phama z Wietnamu, czy olśniewający także wizualnie indyjski film „Wzmożenie” w reż. Dominica Sangmy.
Ostatni wieczór Przeglądu będzie poświęcony filmom z Wajda School, w tym poruszającemu dokumentowi "Raisa" Doroty Migas-Mazur, w którym tytułowa bohaterka, Czeczenka, jest zmuszona uciec ze swojego kraju, by zawalczyć o siebie i swoje dzieci. Z kolei 28 sierpnia zaprezentowane zostaną najciekawsze krótkie formy z Festiwalu Kina Białoruskiego BulbaMovie.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania kina, które łączy i tworzenia przestrzeni bezpiecznego, twórczego dialogu międzykulturowego!

Patronat nad wydarzeniem – Życie Śródmieścia.

Inne imprezy