Filmy VR w galerii Okno na Kulturę – Wirtualny Teatr Historii
Powrót do listy imprez

Filmy VR w galerii Okno na Kulturę – Wirtualny Teatr Historii

Filmy VR w galerii Okno na Kulturę – Wirtualny Teatr Historii

Film, kino

godz. 11:00
2 sty 2023 - 31 gru 2023

Bilety

Darmowe

"Wirtualny Teatr Historii" w galerii "Okno na Kulturę" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego prezentuje sześć unikatowych produkcji filmowych, realizowanych w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Projekcja obejmuje dzieła stworzone przez Biuro "Niepodległa", takie jak "Wiktoria 1920", "Dża-Dża", "Nie kochać w taką noc" czy "Kino", a także "Kartkę z Powstania" od Narodowego Centrum Kultury oraz "MS Piłsudski – podwodna misja" wyprodukowany przez Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Widzowie, zakładając specjalistyczne gogle i słuchawki oraz zasiadając w obrotowych fotelach, mogą zanurzyć się w wyjątkowe sceny z polskiej historii, spotykając fascynujące postacie i poznając ich przeżycia. Pokazy przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, z wyłączeniem dzieci poniżej 12 roku życia i osób, które mogą doświadczyć problemów zdrowotnych podczas seansów w VR.

Galeria, mieszcząca się przy Krakowskim Przedmieściu 15/17, zaprasza zwiedzających codziennie w godzinach 11:00-19:00, oferując bezpłatne wstępy. Więcej informacji oraz szczegółowe opisy filmów dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/wirtualny-teatr-historii.

Inne imprezy