Julia Keilowa. Projektantka - wystawa w Muzeum Warszawy
Powrót do listy imprez

Julia Keilowa. Projektantka - wystawa w Muzeum Warszawy

Julia Keilowa. Projektantka - wystawa w Muzeum Warszawy

Wystawy, spotkania

godz. 11:00
21 mar 2024 - 1 wrz 2024

Bilety

Darmowe

Muzeum Warszawy serdecznie zaprasza na swoją najnowszą wystawę czasową pt. „Julia Keilowa. Projektantka”, poświęconą ikonie polskiego wzornictwa, projektantce tworzącej w latach 30. ubiegłego stulecia. Julia Keilowa była pionierką nowoczesnego wzornictwa i stylu art deco. Wystawa, ukazująca jej niezwykłe dzieła, będzie dostępna do zwiedzania do 1 września.

Julia Keilowa, projektując przedmioty codziennego użytku w stylu art déco, wypracowała wyrazisty styl dzięki swojemu artystycznemu wykształceniu i doświadczeniu rzeźbiarskiemu.

Popularność platerowania, czyli techniki pokrywania wyrobów z metali nieszlachetnych cienką warstwą srebra lub złota, sprawiła, że przedmioty zaprojektowane przez Keilową trafiły na salony II Rzeczpospolitej, zdobywając sławę i uznanie.

Obiekty Keilowej, już w latach 30., były naśladowane, a nawet pojawiały się falsyfikaty jej wyrobów, co świadczy o ich randze i statusie. Obecnie metaloplastyka Keilowej jest uznawana za arcydzieła polskiego wzornictwa, a jej prace cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku kolekcjonerskim, znajdując miejsce zarówno w kolekcjach publicznych, jak i prywatnych.
21 marca - 1 września 2024 roku
wt., śr., pt., sob. 11-19, czw. 11-20, niedz. 11-18
20 zł normalny / 15 zł ulgowy, bezpłatny czwartek

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy i odkrycia fascynującego dziedzictwa Julii Keilowej.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://muzeumwarszawy.pl/wystawa/julia-keilowa-projektantka/

Inne imprezy