45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 🏅 - największe biegowe wydarzenie w Polsce!
Powrót do listy imprez

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 🏅 - największe biegowe wydarzenie w Polsce!

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 🏅 - największe biegowe wydarzenie w Polsce!

Sport, rekreacja

godz. 10:00
23 wrz 2023 - 24 wrz 2023

Bilety

Darmowe

W przedostatni weekend września (23-24) 🏃‍♂️biegacze zawładną ulicami Warszawy. W sobotę wystartuje Nationale-Nederlanden Mini Maraton, natomiast w niedzielę przekształci się w 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski 🏅 - największe biegowe wydarzenie w Polsce! A uwaga! Po raz pierwszy bieg wystartuje wprost spod Pałacu Kultury i Nauki 🏛.

🗣 "To monumentalne wydarzenie sportowe w Warszawie w tym roku. Po raz pierwszy start i meta naszego 45-letniego biegu będzie w samym sercu miasta. Zachęcamy wszystkich – mieszkańców oraz gości – do wspólnego świętowania z nami!" - mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

📍Nowa Lokalizacja Maratonu Warszawskiego:
W niedzielę, 24 września, start i meta maratonu będą na ulicy Emilii Plater, dokładnie przy Pałacu Kultury i Nauki. Bieg na dystansie 42,195 km rozpocznie się o 9:00 ⏰.

W poprzednich latach start i meta były w Parku Fontann nad Wisłą. Teraz trasa będzie m.in. prowadzić przez Aleje Jerozolimskie, wzdłuż Wisły, przez Żoliborz, Wola, Bemowo i Bielany, kończąc się w centrum przy Placu Wilsona.

📅 Program weekendu:

Sobota: biegi dla dzieci od lat 3 do 16, startując od godziny 11.00.
Niedziela: oprócz głównego maratonu odbędzie się bieg na 10 km oraz sztafeta maratońska.
Trasa Maratonu Warszawskiego ma certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz World Athletics 🌍.

🗣 "Brać udział w Maratonie Warszawskim to prawdziwy deser. Ale największym krokiem jest podjęcie decyzji o zmianie własnego życia, ruszenie z kanapy, troszczenie się o zdrowie i przygotowanie fizyczne. To jest prawdziwe bogactwo dla naszego ciała" - dodaje olimpijczyk Marek Plawko.

Finansowanie 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz miasta Warszawa 🌆. Honorowy patronat objął prezydent Rafał Trzaskowski. Patronem medialnym jest Nasze Miasto 📰.

🕰 Ciekawostka: Pierwsza edycja Maratonu Warszawskiego odbyła się 30 września 1979 roku.

Informator: https://nnmaratonwarszawski.com/wp-content/uploads/2021/09/Informator-dla-Biegaczy.pdf

Inne imprezy